Facebook
Kniha Návod na přežití pro muže
Otazniky zivota
Buh pred soudem
Ukaž mi cestu kniha

Vytisknout stránku

Ve zdravém těle zdravý duch - nahrávky v MP3

«Zpět

Maranatha LIFESTYLE připravila nový přednáškový cyklus pro veřejnost.

VE ZDRAVÉM TĚLE ZDRAVÝ DUCH

KDY: 16. 5. - 27. 5. 2010
vždy od neděle do čtvrtka

Začátek přednášky vždy od 18.30 hod

Přednáší:
MUDr. Peter Pribiš, Dr.P.H.

MUDr. Peter Pribiš, Dr.P.H., vystudoval obor Všeobecné lékařství naLékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze a absolvoval Schoolof Public Health na Loma Linda University v Kalifornii, obor Výživa a preventivní medicína. V současné době působí na Andrews University ve státě Michigan jako profesor oboru Výživa a zdravý životní styl. Je autorem několika vědeckých i populárních publikací, pravidelně přispívá články do časopisů a vystupuje v pořadech zaměřených na prevenci. V letech 2000 - 2004 pracoval jako lékařský poradce pro Německou asociaci zdraví (Deutscher Verein für Gesundheitspflege). Ve svém výzkumu se zaměřuje na oblast zdravého životního stylu, dlouhověkost a omega-3 nenasycené mastné kyseliny.

VSTUP VOLNÝ!

Můžete se těšit na následující témata:

16. 5. (ne)Ořechy a jejich tajemství
Historie výskytu ořechů v našem jídelníčku je velmi zajímavá. Ukazuje, jak velký pokrok jsme udělali v našem pojetí zdravé výživy za posledních 20 let. Jaké místo by měly mít ořechy v našem každodenním jídelníčku a jaký je jejich vliv na naše zdraví? Přijďte se seznámit s novými vědeckými poznatky v oblasti výživy a zdravého životního stylu.
Záznam ke stažení ve formátu MP3
(24,7 MB)
17. 5. (po)Voda - nejlevnější lék na světě
Když se zašpiníme zvenku, obvykle se umyjeme vodou a mýdlem. Co však uděláme, když se zašpiníme uvnitř vinou špatné životosprávy? Udržování čistoty navenek se nám nejeví jako problém, jak ale udržovat vnitřní čistotu? Hledáte levný a efektivní způsob, jak udržet své tělo v dobré kondici? Nechte se překvapit tím, co všechno dokáže „obyčejná" voda.
Záznam ke stažení ve formátu MP3
(21,2 MB)
18. 5. (út)Pohyb - cesta k moudrosti
Jsme předurčeni k tomu, abychom se hýbali a abychom byli aktivní a tvůrčí. Nedostatečná nebo žádná fyzická aktivita je nenormální, nefyziologická a vede postupně k degeneraci a k mnoha vážným nemocem. Přijďte si poslechnout, jakou cenu platíme za současný trend pohodlí a konzumu a co všechno dokáže pravidelná a přiměřená fyzická aktivita.
Záznam ke stažení ve formátu MP3
(29,1 MB)
19. 5. (st)Srdeční onemocnění a civilizační choroby naruby
V roce 1990 byla publikována lékařská studie, která prokázala, že radikální změna životního stylu je schopna zvrátit velmi nebezpečné srdečně-cévní onemocnění zvané ateroskleróza (arterioskleróza) nebo-li kornatění tepen. Ucpané tepny se díky správné životosprávě znovu otevřou, krevní tlak a hladina krevních tuků se normalizují a lidé mohou sami na sobě prožít doslova a dopísmene zázrak uzdravení. Pokud se chcete dovědět víc, potom je tato přednáška určena právě Vám.
Záznam ke stažení ve formátu MP3
(20,4 MB)
20. 5. (čt)Rakovina - ovlivnitelná genetika
Může změna našeho životního stylu vést k výraznému snížení rizika onemocnění rakovinou? Lze změnou způsobu stravování a celkového životního stylu zpomalit nebo dokonce zastavit rozvoj již propuklé rakoviny prostaty? Poslední lékařské studie z oblasti epigenetiky dokazují, že to možné je. Chcete vědět jak?
Záznam ke stažení ve formátu MP3
(14,8 MB)
23. 5. (ne)Kouření aneb starý jed s novou příchutí
Mluvit o tom, že tabákový kouř obsahuje přibližně 4 000 různých škodlivin, je možná „nošením dříví do lesa". Stejně tak i pasivní kouření je všeobecně známým pojmem. Víte ale, co je to kouření „z třetí ruky"? Pokud kouření vnímáte nejen jako svůj osobní ale také jako společenský problém, a chcete vědět více o tom, co takový tabákový kouř „dokáže", potom si tuto přednášku rozhodně nenechte ujít.
Záznam ke stažení ve formátu MP3
(14,2 MB)
24. 5. (po)Sója - Lék nebo jed?
Přítel mi poslal publikaci s velice provokativním názvem. „100 vědeckých důvodů, proč nejíst sóju." Pokud patříte mezi pravidelné konzumenty sóji a výrobků ze sóji a/nebo Vás zajímá, co moderní věda zjistila o této kontroverzní plodině, potom jste srdečně zváni na tuto přednášku.
Záznam ke stažení ve formátu MP3
(22,5 MB)
25. 5. (út)Optimismus - síla mysli
Mnohé lékařské studie prokázaly, že pozitivní stav mysli je velmi důležitým prvkem v rozvoji a ochraně celkového zdraví, dlouhověkosti a také zdravého imunitního systému. Zajímá Vás, jaký vliv na zdraví má naše myšlení a co všechno dokáže optimisticky pohled na život i budoucnost? Pokud ano, přijďte i na tuto přednášku.
Záznam ke stažení ve formátu MP3
(16,0 MB)
26. 5. (st)Sluneční aneb znovuobjevené vitaminy
Jedna ze staronových otázek je, jestli užívat nebo neužívat syntetické (uměle vyrobené) vitamíny. Také řešíte toto dilema? Jsou tyto vitamíny skutečnou pomocí pro naše tělo? Přijďte se seznámit s posledními vědeckými studiemi ohledně tzv. slunečního vitamínu D.
Záznam ke stažení ve formátu MP3
(20,0 MB)
27. 5. (čt)Zdravý duch ve zdravém těle
Světová zdravotnická organizace popisuje zdraví jako stav tělesné, mentální a sociální pohody. Můžeme se zeptat, a co duchovní (spirituální) pohoda? Jaké místo má respektive má mít v našem životě? Jsou věřící lidé více nebo méně nemocní než ostatní? Jaký vliv na naše zdraví má naše víra? Seznamte se s tímto tématem na této závěrečné přednášce.
Záznam ke stažení ve formátu MP3
(14,6 MB)

Místo konání:
Společenské centrum (jednopatrová bílá budova bez nápisu)
Za Brumlovkou 1519/4
140 00 Praha 4
email: info@maranatha.cz
tel.: 224 210 571
www.maranatha.cz
www.spolecenskecentrum.cz

Dopravní spojení a parkování:
MHD:
jedna - dvě stanice autobusem č. 118, 121, 205 ze stanice metra trasy C Budějovická (zastávka Brumlovka nebo Na Rolích) a pokračovat pěšky (cca 200m)
Autem: parkoviště ZDARMA přímo u Společenského centra (jednopatrová bíla budova bez nápisu) v ulici Za Brumlovkou

Náhled budovy ZDE
Mapa ZDE nebo v PDF

You need to upgrade your Macromedia Flash Player! Get Macromedia Flash.


E-shop
Spojení srdcí
Magazin ZaObzorem
Prameny zdravi